ویپ جایگزینی برای سیگار کشیدن است که شامل سوختن و احتراق  مانند  دخانیات نیست.

یک دستگاه ویپ شامل سه جزء اصلی است:

  1. باتری= برخی از دستگاه های ویپ دارای باتری های داخلی هستند که از طریق USB شارژ می شوند ،
    برخی دیگر نیاز به تهیه  باتری هایی لیتیومی ۱۸۶۵۰  دارند که می توان آنها را با استفاده از یک شارژر تخصصی جدا و شارژ کرد.
  2. اتومایزر یا مخزن= (که مایع الکترونیکی را در خود نگه می دارد). این معمولاً از شیشه یا پلاستیک ساخته شده
    و مایع الکترونیکی را نگه می دارد و یک سیم پیچ(کویل) وجود دارد  مایع الکترونیکی را که در داخل آن قرار دارد را گرم می کند.
  3. مایع الکترونیکی= باتری ، سیم پیچ(کویل)  داخل مخزن را گرم می کند ، که باعث می شود مایع الکترونیکی تبدیل به بخار شود و سپس استنشاق شود.

بله. بر اساس مطالعات مستقل بهداشت عمومی انگلستان و کالج سلطنتی پزشکان ، سیگار کشیدن حداقل ۹۵ درصد کمتر از سیگار کشیدن مضر است.
 همچنین توسط کالج سلطنتی پزشکان عمومی و بسیاری از نهادهای مستقل پزشکی و بهداشت عمومی تایید شده است.

بله. یک مطالعه اخیر که توسط موسسه ملی تحقیقات سلامت و تحقیقات سرطان (انگلستان)  نشان داد که ویپ  تقریباً دو برابر محصولاتی که برای  کمک به ترک سیگار  استفاده می شود موثرتر است.
و با خرید دستگاه مناسب و استفاده نیکوتین مورد نیاز بدن خود به راحتی می توانید سیگار را کنار بگذارید. برای مشاوره انتخاب دستگاه و مایع مناسب خود به مشاورین ما در واتساپ پیام دهید.

بله.   مایع الکترونیکی حاوی: نیکوتین (البته نه همیشه) ، پروپیلن گلیکول ، گلیسیرین و اسانس  است.
آنچه در مورد مایعات الکترونیکی ساخته شده در انگلستان و آمریکا  اعمال می شود به شدت تحت نظارت است و ما فقط محصولات با بالاترین کیفیت را که مطابق با قوانین فعلی است می فروشیم.

اخیراً تعدادی از نهادها از جمله ASH و انجمن سلطنتی بهداشت عمومی خواستار انجام اقدامات بیشتری شده اند تا مردم از این موضوع اطمینان حاصل کنند که نیکوتین “جزء کشنده سیگارها نیست”.
موسسه ملی سلامت و تعالی مراقبت (NICE) و MHRA به این نتیجه رسیده اند که استفاده طولانی مدت از نیکوتین برای سلامتی کاربر مضر نیست.

خیر.  این یک افسانه است که به دلیل ماده شیمیایی به نام دیاستیل رخ داده است ، که گاهی اوقات در طعم دهنده های غذا برای ایجاد طعم شیرین (ماده ی دی استیل ) استفاده می شود.
این بیماری در کارگران کارخانه های ذرت بو داده در ایالات متحده اتفاق افتاده است.  و استفاده از ماده ی  دی استیل برای استفاده در مایع الکترونیکی  ممنوع است.

خیر.   سیگار کشیدن و ویپ کردن مانند هم نیستند . کالج سلطنتی پزشکان عمومی گفته است: “هیچ خطری برای افراد مشاهده شده وجود ندارد.
” علاوه بر این ، تحقیقات بهداشت عمومی انگلستان و دانشگاه استرلینگ به این نتیجه رسیدند: “شواهد تا به امروز از سیاست ضد ویپ در عموم حمایت نمی کند
و چنین سیاست هایی می تواند با حفظ استفاده از تجارت دخانیات پیامدهای ناخواسته قابل توجهی داشته باشد.”

خیر . باتری ها همان نوع باتری های لیتیوم یونی هستند که در محصولاتی مانند تلفن های همراه و لپ تاپ استفاده می شوند.
اگر از آنها به درستی استفاده ، شارژ و ذخیره شوند  خطرناک نیستند. همیشه از تأمین کنندگان معتبر خرید کنید و دستورالعمل های سازندگان را با دقت مطالعه کنید.
هرگز دستگاه ویپ خود را با شارژری که مناسب آن نیست شارژ نکنید و باتری بی کیفیت خریداری نکنید.